GKS GLINIK GORLICE – TARNOVIA TARNÓW 1-1

Pierwszy mecz rundy wiosennej 2017 w Gorlicach. Na pewno długo zostanie w pamięci i to nie tylko przez to co działo się na murawie, a także na stadionie i poza nim było sporo emocji. Spotkania już przed pierwszym gwizdkiem zostało okrzyknięte szlagierem kolejki. Na pewno miały na wpływ dwa fakty, po pierwsze relacje obu drużyn, które od niepamiętnych czasów są napięte oraz kibice obu drużyn, którzy licznie zapowiadali przybycie.
Na murawie było bardzo dobrze, Glinik walczył, miał przewagę i stwarzał sytuacje, niestety nie potrafił ich wykorzystać. W ten oto sposób po 27 minutach przewagi i jednej kontrze gości przegrywamy 0:1 po trafieniu Nogi, tak kończy się pierwsza połowa. W drugiej części spotkania widać było, że Gorliczanie za wszelką cenę chcą odwrócić losy spotkania, zdeterminowani naciskali, lecz bieg spotkania odmieniło zagranie Serafina. To właśnie po jego akcji i asyście pada wyrównująca bramka, którą trafił w 68 minucie Gadzina. Ten wynik utrzymuje się do końca spotkania. Remis ze wskazaniem na Glinik ponieważ miał więcej sytuacji, prowadził grę, niestety zabrakło szczęścia.
Takiej frekfecji Glinik na trybunach nie miał chyba od lat dziewięćdziesiątych, do Gorlic zawitały zaprzyjaźnione ekipy Karpat Krosno, Podhala Nowy Targ i Odry Wodzisław. Pod stadion przybyła także grupa kibiców gości, która nie została wpuszczona na obiekt, który nie jest przystosowany do imprez masowych o podwyższonym ryzyku. Co było widoczne podczas meczu, w trakcie którego doszło do incydentów z udziałem kibiców gospodarzy i gości.

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
10.  KS Tymbark 15 18 4 6 5 23-23 1 4 2 6-11 3 2 3 17-12
11.  Sokół Borzęcin Górny 16 17 4 5 7 28-33 1 3 4 13-20 3 2 3 15-13 1 1 0 1 0 2-2
12.  Tarnovia Tarnów 16 17 3 8 5 19-22 2 3 3 8-8 1 5 2 11-14 1 1 0 1 0 2-2
13.  Glinik Gorlice 16 15 4 3 9 15-27 1 3 4 6-11 3 0 5 9-16
14.  Orkan Szczyrzyc 14 13 3 4 7 18-31 1 2 3 10-16 2 2 4 8-15
15.  Jadowniczanka Jadowniki 16 11 2 5 9 24-38 1 1 4 9-14 1 4 5 15-24
16.  Skalnik Kamionka Wielka 15 10 3 1 11 12-36 1 1 6 5-18 2 0 5 7-18